Національний досвід

ІРЗ бере участь у проекті, пов’язаному з масштабною оцінкою радіаційної обстановки у більш ніж 2200 містах, де проживало більше 3,5 мільйонів людей. Це завдання було ускладнено різноманітними екологічними та соціальними умовами. Внаслідок цього було зроблено численні вимірювання радіонуклідів цезію та стронцію в організмі громадян України та розроблено комплекс еколого-дозиметричних моделей. Було здійснено відповідні заходи щодо радіаційного захисту населення та реабілітації територій України. Розроблена та впроваджена система реконструкції доз опромінення щитовидної залози для усього населення України.

Протягом останніх 15 років ІРЗ надає послуги з безпеки працівників та дозиметрії внутрішнього опромінення для міжнародного проекту з будівництва нового безпечного конфайнменту (НБК) для 4-го блоку Чорнобильської АЕС. Команда ІРЗ запровадила безпрецедентну масштабну програму індивідуального моніторингу внутрішнього опромінення, яка зосереджена на контролі надходження трансуранових елементів і охоплює понад 17 000 працівників.

Основними організаціями, з якими ІРЗ співпрацювала у сфері дозиметрії, радіаційної безпеки та оцінки ризику для здоров’я, є:

Урядові органи

Ядерні об’єкти

Установи охорони здоров’я та науки